Coral protec

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: DVH
  • Dostępność: Dostępne Dostępne
  • szt.
  • 45,00 zł

DVH Coral Protec

Coral protec to bardzo skuteczny i bezpieczny preparat do usuwania pasożytów i patogenów ze wszystkich rodzaji korali. Preparat jest łatwy w użyciu. Sporządzony został z wodnego roztworu chloroxylenolu i odpowiedniej mieszanki naturalnych wyciągów, nie zawiera jodu.
Jak większość tego typu preparatów Coral Protec nie jest przeznaczony do leczenia ryb, krewetek, małży, jeżowców lub innych tego rodzaju zwierząt i nie powinien być w żadnym wypadku stosowany w ich leczeniu!

Coral Protec skutecznie zwalcza następujące pasożyty: płazińce żerujące na akroporach (AEFW), ślimaki nagoskrzelne zjadające montipory, skorupiaki żywiące się zoanthusami (pająki zjadające zoantidy), wirki, itp. oraz leczy szybko postepującą martwicę tkanki (RTN), powolnie postepującą martwicę tkanki (STN) i bakteryjne infekcje, oczywiście w ich początkowej fazie.

Nie używaj Coral Protec wewnątrz zbiornika!!!

Sposób użycia:
Przed użyciem wstrząśnij buteleczką. Do osobnego pojemnika dodaj 0,5ml preparatu na każdy 1 litr wody z akwarium i dobrze wymieszaj. Użyj małej pompy aby zapewnić ruch wody i umieść koralowiec w pojemniku. Jeśli nie posiadasz małej pompy, delikatnie poruszaj ręką roztwór. Koralowiec trzymaj  w kąpieli od 2 do5 minut, w zależności od stopnia nasilenia problemu. Obserwuj koralowiec w trakcie leczenia aby zauważyć niepożądane reakcje takie jak np. nadmierne wydzielanie śluzu. Po upływie 2-5 minut wyjmij koralowiec, wylej roztwór, opłucz koralowiec czystą wodą z akwarium i umieść w zbiorniku.

Nie używaj roztworu ponownie.

Po użyciu umyj strzykawkę i pojemnik wodą słodką.