Reef Interest NP Reducing Biopellets 1000ml

  • szt.
  • 215,00 zł

NP-reducing - BioPellets 1000mlNP-reducing BioPellets stworzone są z biodegradalnych polimerów, które stanowią zródło organicznego węgla. Są złożem w postaci drobnych pigułek, na którym osadzają się, namnażają i odżywiają bakterie tlenowe. W procesie nitryfikacji dochodzi do skutecznego oczyszczenia wody ze związków takich jak azotany i fosforany. Nadwyżka bakterii zostanie spożytkowana przez korale i innych mieszkańców akwarium lub usunięta z wody poprzez odpieniacz. Najlepiej jest więc umieścić wylot z filtra z NP-reducing BioPellets przed odpieniaczem, co dodatkowo zwiększa wymianę gazową - usuwanie CO2 i dodanie O2.

Przeciętnie potrzeba ok. 2-4 tygodni, aby mogła powstać wystarczająca ilość bakterii i rozpoczął się etap obniżania poziomów azotanów i fosforanów. NP-reducing BioPellets po pewnym czasie zużywane przez bakterie zmniejszają swoją wielkość, dlatego też należy uzupełniać ich ilość (ok. 100 ml) co 3-6 miesięcy. W początkowym okresie zaleca się użycie 0,5-1 l na 500 l objętości systemu.

Zalety tej metody:
NP-reducing BioPellets stymulują lokalny wzrost bakterii w komorze filtracyjnej, nie w całym akwarium.
Zapobiegają one rozwojowi cyjanobakterii, ponieważ bakterie rosnące na NP-reducing BioPellets będą rywalizować z niepożądanymi mikrobami.
Nie istnieje niebezpieczeństwo przedawkowania pigułek
NP-reducing BioPellets nigdy nie wymienia się, jedynie co jakiś czas dosypuje się, by uzupełnić ubytek.
Jest efektywnym i prostym sposobem eliminacji azotanów i fosforanów z wody, niewymagającym codziennego dawkowania.

Ważne:
Potrzebny jest silny odpieniacz, dobre napowietrzanie wody w akwarium.
Należy utrzymać duży przepływ wody przez NP-reducing BioPellets, żeby zapobiec powstawaniu gazu siarkowodorowego. NP-reducing Biopellets mogą być umieszczone w filtrach kanistrowych lub reaktorach fluidyzacyjnych. Druga opcja daje lepsze rezultaty i zapobiega gromadzeniu się detrytusu (martwej materii organicznej).
Zastosowanie ozonu i UV przez złoże pigułek negatywnie wpływa na osiedlanie się bakterii na pigułkach i wydłuża czas dojrzewania filtra