Kategorie

Ricordea yuma #7

  • Dostępność: Na zamówienie
  • Cena: 80,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Ricordea yuma (Ricordea Mushroom)

 

Podstawowe informacje

Poziom trudności: łatwy

Agresywność: średnio agresywna 

Oświetlenie: słabe-średnie

Cyrkulacja: średnia-silna

Parametry wody: 22-26°C, dKH 8-12, pH 8.1-8.4, sg 1.023-1.025

Suplementacja: jod, pierwiastki śladowe

Rodzina: Ricordeidae

 

Koralowiec miękki.

Ricordea to jedne z najbardziej kolorowych korali dostępnych na rynku. W dojrzałym zbiorniku z dobrymi parametrami, hoduje je się bardzo łatwo. Jest to zapewne kolejny powód, dlaczego Ricordea stały się tak popularne. 
Na początku należy umieść koral nisko w akwarium aż otworzy się całkowicie, a potem stopniowo w ciągu kilku tygodni, przesuwać korala do żądanej lokalizacji. Preferuje słaby przepływ wody w akwarium. 
Ricordea jest średnio agresywna i wymaga odpowiedniej odległości od innych korali np. acropora, ponieważ może je poparzyć. Przy dobrych warunkach rosną szybko i chętnie się dzielą. 

Ricordea są to koralowce pozbawione szkieletu. Odżywiają się głównie za pomocą zooksanteli. Nie wymagają dodatkowego dokarmiania, w celu szybszego wzrostu można podawać mikro-plankton, drobne mrożonki.
Wtedy w dość szybkim okresie czasu możesz cieszyć się "dywanem" z ricordea. 

Podobnie jak w środowisku naturalnym, ricordea przytwierdza się stopą do twardego podłoża. 
Jak zawsze, należy dokładnie obserwować nowo wprowadzane Ricordea. Jeśli okaz jaśnieje i kurczy się, oświetlenie może być zbyt intensywne. Jeśli zachowuje swoją wielkość, ale traci na intensywności barwy, oświetlenie prawdopodobnie powinno być silniejsze.

Polecamy Ricordea praktycznie dla każdego akwarysty od początkującego do eksperta.